Własną drogą z bluesem w plecaku. Recenzja muzyki My Way

mywayPierwsze dźwięki utworów My Way budzą tęsknotę za dobrym bluesowym koncertem. Zespół z Myślenic, który istnieje od 8 lat, supportował Dżem, Lombard czy Cree. Rockowe brzmienia to to, co jest mu szczególnie bliskie.

Grupa My Way ma na swoim koncie dwie EP-ki: „Many Ways” z 2008 roku i „Wszyscy jesteśmy zagubieni” nagraną trzy lata później. Choć zespół chciał się skupić na budowaniu własnej ścieżki muzycznej, zmiany personalne hamowały ich zamiary. Mimo problemów, niecałe dwa lata od powstania kapeli wszedł jej debiutancki album „Many Ways”. Rok 2011 przyniósł kolejny krążek „Wszyscy jesteśmy zagubieni”.

Brak informacji o tym, które z utworów zamieszczonych w sieci trafiły do pierwszej i drugiej płyty sprawia, że trudno ocenić rozwój zespołu na przestrzeni ostatnich lat. Jednak to, co można zauważyć, to fakt, że im świeższe są jego kawałki, tym bardziej bluesowe.

Korzenie myślenickiej kapeli sięgają rockowych korzeni. Muzykom zawsze bliska była twórczość Dżemu. To w kierunku bluesowego brzmienia legendy zmierzał zespół. Starsze utwory, w tym „My Way” to mieszanka przesterowanej gitary z charakterystycznymi solówkami i wyraźnego basu. Uwagi nie mogą umknąć dźwięki keyboardu. Unikalny kształt muzyki to również, a może i przede wszystkim, wokal Łukasza Szlachetki. W tym gatunku odnajduje się wręcz idealnie.

Posłuchaj My Way na Muzzo

Starsze kompozycje tworzone były w konwencji hard rocka. Na liście utworów znajdują się nie tylko szybkie, wręcz skoczne, a nawet szlagierowe, utwory. Jest kilka ballad poruszających dość uniwersalne tematy: miłości, rozstania i wreszcie samotności. Pewną różnorodność wprowadzają również utwory wykonane również w języku angielskim.

Na liście utworów z młodszym stażem dostrzegamy wspomniany zwrot w kierunku nieco spokojniejszego stylu, z hard rocka do bluesa. Tu nadal sporą rolę odgrywają klawisze, wyraźny jest bas i wydawałoby się zbyt wyraźna stopa, która szczególnie w balladach jest po prostu zbędna. Przykładem jest „I’m sailing” czy nieco szybszy tytułowy utwór drugiej płyty „Wszyscy jesteśmy zagubieni”. Gdyby jednak popracować nad proporcjami, marzenie zespołu mogłoby się niebawem spełnić. Czym ono jest? – Choć raz w karierze odbyć prawdziwą trasę koncertową po kraju – zdradzają członkowie kapeli.

My Way tworzą: Łukasz Szlachetka – wokal, Michał Bieniek – gitara, Michał Leśniewski – gitara, Michał Burtan – bas, Rafał Regulski – perkusja i Tomek Oskwarek – klawisze.

Więcej o zespole na Facebooku.

Reklamy
Otagowane , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: