Akustycznie, kameralnie, bluesowo. O muzyce Marcina Kruka

marcinkrukMijają tygodnie, a on nadal na Lubliście Radia Lublin. Komponuje, pokazuje swoją twórczość coraz szerszemu gronu. Marcin Kruk wczoraj zagrał w Lublinie kolejny koncert.

Blues and rock na żywo – pod takim hasłem w lubelskim Whisky Cafe zagrał koncert Marcin Kruk. Komponuje i gra od roku, a za soba ma już kilka występów na muzycznej scenie. – Doszedłem do wniosku, że jeśli nie zrobię czegoś ze swoimi zdolnościami muzycznymi, to kiedyś będę bardzo żałował – zdradził nam jakiś czas temu młody twórca. Jak powiedział, tak robi…

Na co dzień Marcin prezesuje firmie eventowej i szkoleniowej. W wolnej chwili gra na gitarze i śpiewa. Serwis SoundCloud co jakiś czas wzbogaca się o kolejny utwór autorstwa Marcina, który konsekwentnie realizuje swoje postanowienie.

Lista jego utworów jest coraz dłuższa, można już zauważyć pewne tendencje. Muzyka Marcina Kruka oscyluje wokół bluesa z rockową mieszanką. Najlepiej młody artysta odbajduje się w spokojnych balladach w towarzystwie gitary akustycznej.

Jak sam przyznaje, pomysły czerpie z głowy, z silnych emocji, a jego inspiracjami są Eric Clapton i Red Hot Chilli Peppers, choć natchnienia szuka również w muzyce starych bluesmanów.

Potencjał jest, Marcin bierze udział w konkursach, pnie się po kolejnych stopniach muzycznego rozwoju. Jedyne, czego mu brakuje, to dodatkowa para rąk, która pomoże wzbogacić brzmienie jego muzyki np. o dźwięki klawiszy. Choć muzyka brzmi dość sentymentalnie, ma w większości pozytywny przekaz.

Ze wsparciem młody muzyk ma ogromne szanse na realizację postanowienia, którym jest nagranie płyty. – Jeśli kolejna nieznajoma osoba mówi Ci sama z siebie, że „wpadają w ucho te Twoje piosenki, kupiłabym Twoją płytę” to wiedz, że czas tę płytę wydać – zdradza na swoim facebookowym profilu Marcin Kruk Music.

Tam też można znaleźć terminy koncertów Marcina oraz jego najbliższe muzyczne plany.

Póki co możemy głosować na jego utwór w LubLiście: MARCIN KRUK  —  WANDERING STAR

 

 

Reklamy
Otagowane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: