Będzie kolejna edycja Apel Fest. Są już wstępne plany

apelfestglownaPod koniec maja sobolewski dom kultury przyciągnął w swoje progi młodych miłośników rapu i rocka. Taka mieszanka okazała się wybuchowa… Wybuchły pokłady energii, dobrej zabawy i pozytywnego klimatu. W ten sposób Apel Fest przypieczętował plany kolejnych edycji. Więcej zdradzi organizator imprezy – duet mc0_KaEs. 

Organizując Apel Fest mieliście konkretny cel?

Chcieliśmy ściągnąć jak największą liczbę osób zainteresowanych muzyką rap/rock w naszym regionie. Cała impreza skierowana jest do ludzi otwartych na muzykę – słuchaczy i artystów.

Kto wystąpił podczas pierwszej edycji festiwalu?

Na scenie pojawił się Houston, sobolewski raper, który pod koniec roku zadebiutuje na rynku muzycznym, Cegła – zespół związany z Maciejowicami grający blues rocka z soczystymi riffami gitarowymi. Nie zabrakło także Kristala – to jeden z pionierów miejscowej sceny hip hopowej, który razem z mc0 współtworzył formację CEL32. Ta po latach przerwy powróciła pod odświeżoną nazwą #32 oraz mc0_KaEs – wspólnie działają od 2010 roku. mc0 jako producent współpracował z wieloma twórcami. Obecnie poza albumem „s.o.n.a.r” zajmuje się produkcją debiutanckiego albumu Houstona, odpowiada również za miks i mastering albumu Kristala. KaEs dodatkowo jest menadżerem duetu. Podczas festiwalu zaprezentowany został również taniec popping, na scenie wystąpił Piotrek Paciorek, który przygodę z tańcem rozpoczął niecałe trzy lata temu oraz Dawid Szeląg, tancerz, instruktor, choreograf.

Jak wypadła rockowo-rapowa mieszanka?

Impreza Apel Fest pozostawiła dobre wspomnienia. Była to dopiero pierwsza edycja, a więc nie obyło się bez kilku małych wpadek. Nie wszystko mogliśmy przewidzieć wcześniej, jednak te doświadczenia dały nam ważne lekcje na przyszłość tak, aby kolejne edycje imprezy Apel Fest były co raz lepsze.

Jak uczestnicy zareagowali na Waszą inicjatywę? Mieliście sygnały od publiczności? Jak się bawiła?

Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie podczas tej imprezy. Ten, kto chciał się bawić – bawił się. Był Open Mic przed koncertami. Jak się słusznie spodziewaliśmy, nie zabrakło chętnych. Były wygłupy, śmiechy, jednak górę wzięła muzyka. Czuć było klimat, a to przecież najważniejsze.

Czy razem z pozostałymi wykonawcami będziecie pracować nad kolejnymi projektami?

Tak, jak najbardziej. W planach są co najmniej dwie kolejne imprezy, które, jeśli wszystko potoczy się dobrze, odbędą się w te wakacje.

Czyli będą kolejne edycje?

Będą kolejne edycje, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Wstępne plany już są, ale o wszystkim będziemy na bieżąco informować na naszym fanpage.

Na koniec zdradź, jak Wy, mc0 i KaEs jako organizatorzy, oceniacie Apel Fest?

W rapowo-rockowym session przed i po koncercie uczestniczyli wszyscy występujący, członkowie zespołu oraz osoby z publiczności. Wyszło to dość spontanicznie, jednak widać było, że amatorzy dwóch na co dzień dość odmiennych stylów muzycznych potrafią wspólnie zrobić coś fajnego. Jeśli chodzi o samą imprezę powiemy krótko – jesteśmy zadowoleni.

Trzymam więc kciuki za kolejne udane edycje.

Zdjęcie: mc0_KaEs

Reklamy
Otagowane , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: