Słowem wstępu

Public relations, dziennikarstwo, media relations, promocja marki i social media. Można ze sobą połączyć te wszystkie dziedziny? Jak najbardziej! Umiejętność ta jest dziś bardzo cenna i warto z niej korzystać. Zwłaszcza, jeśli nie chcemy zginąć w gęstwinie treści, jaką serwuje nam każdego dnia internet z mediami społecznościowymi na czele czy media, których dziś do wyboru mamy całą masę.

Wszystkie te dziedziny są mi bardzo bliskie. Jak możesz skorzystać z tego faktu? Sprawdź w zakładce WSPÓŁPRACA.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ REKOMENDACJE:

Dariusz Brzozowski, redaktor naczelny portalu kuriergarwolinski.pl:

„Cechujące Panią Monikę Świetlińską sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność były zawsze gwarancją rzetelnie wykonanej pracy. Dzięki wykazywanej kreatywności, zdolnościom organizacyjnym oraz umiejętności sprawnego działania Pani Monika Świetlińska z powodzeniem pełniła powierzone jej funkcje w redakcji Portalu. Wszelkie zadania wykonywała z należytym zaangażowaniem, systematycznie i dokładnie. Potrafiła pracować pod presją czasu, sprawdzała się w sytuacjach stresowych, zawsze zachowując spokój. Wyśmienicie radziła sobie zarówno wykonując indywidualne zadania, jak i pracując w zespole. Dużym atrybutem pracy z Panią Moniką Świetlińską jest jej automotywacja do rzetelnego wykonywania pracy oraz głęboka lojalność wobec pracodawcy. Pani Monika Świetlińska jest ambitna, stale dąży do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Jest otwarta na nowe wyzwania.

Wszystkie powyższe cechy czynią Panią Monikę Świetlińską idealnym pracownikiem, głęboko zaangażowanym w działalność firmy oraz identyfikującym się z nią.Posiadane zdolności interpersonalne sprawiają, że Pani Monika Świetlińska stanowi doskonałą wizytówkę firmy zarówno w kontaktach z klientami jak i współpracownikami.”


Kierownik Kina „Wilga” w Garwolinie, Jacek Pasternak:

„Pani Monika Świetlińska w ramach wolontariatu współpracuje do chwili obecnej z Kinem Wilga Garwolin podległym Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ul. Nadwodna 1, 08-400 Garwolin od października 2014 roku.

Do jej obowiązków należy opieka nad kontem Kina Wilga na Facebooku. Zadania związane z social media to m.in. aktualizacja postów, bieżący kontakt z użytkownikami, organizowanie konkursów i dbanie o prawidłowy ich przebieg, przygotowywanie grafik, monitoring konkurencji na Facebooku, planowanie przyszłych działań social media. Panią Monikę Świetlińską charakteryzują sumienność i zaangażowanie w realizowane projekty. Wykazuje inicjatywę i jest osobą kreatywną oraz zmotywowaną do pracy. Powierzone zadania i te, które narzuca sobie sama, wykonuje ze starannością. Jest otwarta na wyzwania, chętnie korzysta z dostępnej wiedzy z zakresu social media, by wykorzystać ją we własnych działaniach.

Z pełną odpowiedzialnością polecam ją jako pracownika. Z pewnością sprosta wielu ambitnym zadaniom i będzie w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagającego pracodawcy.”


Adrian Stoń, wydawca portalu kuriergarwolinski.pl:

„Monikę Świetlińską poznałem przypadkiem przez korespondencję mailową w połowie 2014 roku. Zwróciłem się wtedy do niej o pomoc w sprawie pracy w Kurierze Garwolińskim, w którym pracowałem od pół roku. Monika bardzo życzliwie podeszła do mojej prośby. Odpowiadała na każde pytanie i robiła to zupełnie bezinteresownie. Poświęcała swój czas, aby wdrożyć mnie w pracę w redakcji, mimo że z powiatem garwolińskim rozstała się pół roku wcześniej.

Tak rozpoczęła się nasza współpraca. Monika pisze teksty do Kuriera Garwolińskiego pod moją redakcją od września 2014. Choć współpracujemy zdalnie, Monika ciągle mnie zaskakuje znajomością powiatu garwolińskiego – orientacją w przestrzeni, znajomością problemów miast i gmin i trwałą bazą kontaktów, w której znajdują się ciepli, porządni ludzie, z którymi Monika wypracowała na tyle dobre relacje, że oni chętnie rozpoczęli współpracę również ze mną, mimo że wcześniej mnie nie znali. To dowodzi pozytywniej energii, jaką Monika dzieli się z innymi. To niesamowite, że z Moniką nadal chętnie współpracują ludzie, którzy nie widzieli jej od roku.

Monika jest osobą sumienną, wrażliwą, lojalną i uczciwą. Dotrzymuje słowa i można na niej polegać. W swojej pracy dziennikarskiej daje z siebie 100%. Jeżeli obieca, że przygotuje tekst na 8.00 rano, to znaczy, że o 8.00 ten tekst się pojawi, nawet jeżeli będzie musiała nad nim pracować do późnych godzin nocnych.

Monikę cechuje rzadko spotykana kreatywność i wszechstronność. Ta dziewczyna pracuje z pasją. Nie boi się poruszać trudnych problemów, a jednocześnie umie pisać o rzeczach pozytywnych i przyjemnych. Monika jest jednym z najlepszych i najuczciwszych dziennikarzy, jakich znam.”


Anna Piotrowska-Pyra, koordynator projektu „Stara Wisła – Młodzi My!” (program „Równać szanse”):

„Pani Monika Świetlińska od czerwca 2013 do października 2013 brała udział w projekcie edukacyjnym „Stara Wisła – Młodzi My!” w ramach ogólnopolskiego programu grantowego „Równać szanse 2013” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pani Monika była instruktorem grupy dziennikarskiej. Zakres tematyczny warsztatów obejmował: podstawy pracy dziennikarza, pisanie artykułów do gazety młodzieżowej, przeprowadzanie sond ulicznych i reportaży. Efektem pracy Pani Moniki z młodzieżą było zainicjowanie i pobudzenie młodych do wydawania przez nich gazety młodzieżowej „Oczami Młodych”. Podczas tych zajęć dała się poznać jako osoba bardzo sumienna, zaangażowana w pracę z młodzieżą, obowiązkowa i pracowita. Podczas działań wykazała się dużą kreatywnością oraz zdolnością koncepcyjnego myślenia.

Wyróżnia się również jako osoba – szczególną kulturą osobistą i otwartością na problemy innych. Pani Monika chętnie podejmuje nowe wyzwania, które wymagają wykorzystania aktywnych metod pracy, jest osobą twórczą i wymagającą wobec siebie. Jej doświadczenie związane z pracą z młodzieżą wydaje się bardzo znaczące dla jej planów zawodowych.”


Joanna Pazura, uczestniczka warsztatów dziennikarskich w ramach projektu „Stara Wisła – Młodzi My!” (program „Równać szanse”):

„Na zajęciach z Moniką dowiedziałam się przede wszystkim, co to jest dziennikarstwo, jak pisać artykuły, przeprowadzać wywiady oraz jak ciężka jest praca dziennikarza. Nauczyła nas systematyczności oraz patrzenia na to, co nas otacza w inny sposób. Jest ona osobą otwartą, energiczną i pozytywnie nastawianą do ludzi, wytwarza sympatyczną atmosferę. Zajęcia z nią wspominam bardzo miło.”


Sylwia Zakrzewska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie:

„Z Panią Moniką Świetlińską miałam przyjemność współpracować od 2011 roku. Była to osoba niezwykle sumienna i bardzo zaangażowana w swoją pracę. Pani Monika z niezwykłą dociekliwością i precyzją podchodziła do tematów, którymi się zajmowała. Charakteryzowała się obowiązkowością i dotrzymywaniem danego słowa. Wielokrotnie byłam świadkiem, gdy wykazywała się ludzką życzliwością, udzielając pomocy wykraczającej poza zakres swoich obowiązków służbowych. Będąc osobą komunikatywną, bardzo szybko nawiązywała kontakty interpersonalne z nowo poznanymi ludźmi. Pani Monika to osoba kompetentna, charakteryzująca się wysoką kulturą osobistą.”


Sebastian Jędrych, grupa „Lubimy pomagać” lubimypomagac.pl:

„Grupa Lubimy pomagać to dobrowolna inicjatywa ludzi dobrego serca czujących potrzebę bezinteresownego pomagania potrzebującym, którzy żyją w Garwolinie i okolicy. Monika Świetlińska jest osobą, która od początku była związana z grupą. W czasie jej działalności w grupie wykazała się wielokrotnie ogromnymi umiejętnościami organizatorskimi. Dla Moniki nie było zadań niemożliwych, nigdy nie traciła nadziei na pozytywne rozwiązania pojawiających się problemów. Inspirowała grupę swoimi pomysłami, motywowała do dalszych zadań. Nie bała się również nowych wyzwań – wiedząc, że robi to w słusznej sprawie. Dziś już Moniki nie ma w grupie Lubimy pomagać w związku z opuszczeniem przez nią Garwolina – czujemy po niej pustkę, bo straciliśmy genialną osobę i zazdrościmy każdym innym osobom mającym przyjemność współpracować z Moniką.”


Biuro Karier UMCS, kariera.umcs.lublin.pl:

„Serdeczne podziękowania dla Moniki Świetlińskiej za poprowadzenie cyklu warsztatów pt. Praktyczne umiejętności tworzenia przekazu medialnego i PR-owskiego odbywających się od 6.10 do 27.10.2010 roku w Biurze Karier Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W czasie zajęć uczestnicy i uczestniczki zapoznali/y się z podstawowymi pojęciami związanymi z kulturą masową, mediami, dziennikarstwem i copywritingiem. Poznali podstawowe zasady tworzenia tekstów przeznaczonych do publikacji w mediach. Tworzyli i omawiali treści, wykonywali ćwiczenia. Poznali specyfikę i różnice mediów, jakimi są przede wszystkim prasa i Internet.”


Dariusz Sprawka, Lublin, 2009, Lubelski Serwis Muzyczny:

„Pani Monika Świetlińska wykazała się ogromnym zaangażowaniem i samodzielnością podczas pracy w terenie, tak istotną w tym zawodzie (dziennikarz). Stała się niekwestionowanym liderem naszego zespołu, pozytywnie oddziałując na współpracowników. Jej odpowiedzialność i sumienność spowodowały, że otrzymała najpoważniejsze zadania w redakcji, daleko wykraczające za jej podstawowe obowiązki. Wniosła znaczący wkład w rozwój naszego medium.”


dr Jan Pleszczyński, dziennikarz, adiunkt w Zakładzie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UMCS, Lublin, 2009:

„Z Panią Moniką Świetlińską zacząłem bliżej współpracować na początku 2007 roku, gdy objąłem opiekę nad Kołem Dziennikarskim Studentów Filologii Polskiej UMCS. W ciągu dwóch lat Monika Świetlińska uczyniła Koło jednym z najbardziej aktywnych i rozpoznawalnych kół naukowych Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie. Stało się to możliwe dzięki jej osobistej pracy i wielkiemu zaangażowaniu, a także dzięki umiejętnościom właściwego dobierania ludzi do współpracy. Wielkimi zaletami charakteru Pani Moniki Świetlińskiej są jej zdolności jednoczenia ludzi wokół konkretnych spraw. Potrafi przekonywać do trudnych zadań i jest wyjątkowo konsekwentna w ich realizacji. Jednocześnie najtrudniejsze i najbardziej niewdzięczne zadania wykonuje zazwyczaj sama. Jest wymagająca – szczególnie dla siebie. Jako redaktor naczelna Głosu Humanisty stworzyła naprawdę dobre, oryginalne pismo, na które czekają studenci i pracownicy Wydziału. Jako osoba bardzo niezależna, Pani Monika Świetlińska samodzielnie opracowywała idee kolejnych numerów, znajdowała autorów, czuwała nad kwestiami redaktorskimi, technicznymi i finansowymi.

Z głębokim przekonaniem mogę stwierdzić, że bez jej żelaznej woli wydawania kolejnych numerów, przy wielkich trudnościach finansowych, z jakimi boryka się Uczelnia, Głos Humanisty miałby o wiele niższy poziom, o ile ukazywałby się w ogóle. Cenną zaletą Moniki Świetlińskiej jest umiejętność podzielenia się kompetencjami. W 2008 roku z własnej inicjatywy zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Koła i przekazała jego kierownictwo młodszej koleżance. Uczyniła to w trosce o poziom Głosu Humanisty oraz wychowanie następczyni na trudnym i nieraz niewdzięcznym stanowisku. Pomimo że formalnie nie jest przewodniczącą Koła, razem z aktualną przewodniczącą nadal jest jego spiritus movens.

Warto też podkreślić, że Monika Świetlińska angażuje się w wiele inicjatyw międzyuczelnianych, nie tylko w Lublinie, próbuje także swoich sił w profesjonalnej działalności medialnej. Nawiązuje łatwo kontakty z ludźmi, jest ceniona przez wykładowców i władze, zarówno Instytutu Filologii Polskiej, jak i Wydziału Humanistycznego. Pomimo wielu obowiązków, jakie sama sobie narzuca, jest dobrą studentką, która kształci się także poza podstawowym kierunkiem studiów.

W moim przekonaniu Pani Monika Świetlińska będzie dla każdej firmy bardzo wartościowym pracownikiem, zdolnym do podjęcia trudnych i odpowiedzialnych zadań, zarówno samodzielnie, jak i w pracy zespołowej.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: